Petr Kuliš končí ve vedení DNS

Po osmi letech odchází ze společnosti DNS její současný generální ředitel a člen představenstva.

Petr Kuliš končí ve vedení DNSPetr Kuliš se dohodl s akcionáři, že ukončí svůj pracovní poměr ve společnosti DNS k 25. 6. 2018 a nebude dále ani členem statutárního orgánu.

Jednoho z největších českých value added distributorů na českém trhu vedl z pozice generálního ředitele poslední dva roky, reálně však již od března roku 2015, kdy se do čela postavil spolu s Martinem Skalíkem po tragickém úmrtí tehdejšího ředitele Petra Poláčka.

Do DNS Petr Kuliš nastoupil v roce 2010 na post obchodního a později i marketingové ředitele. V oblasti IT má dlouhou historii. Ještě před nástupem do DNS pracoval 18 let na manažerských a obchodních pozicích, například jako ředitel divize IBM ve společnosti Avnet (dnes Tech Data Technology Solutions).

Petr Kuliš odchází z DNS v okamžiku, kdy společnost dosáhla historicky nejvyšších výsledků a daří se jí udržovat růst. Za jeho vedení DNS převzala divizi Microsoft od Servodat, a získala postupně statusy LSP (Licensing Solutions Partner), LAR (Large Account Reseller) a CSP (Cloud Service Provider) Microsoftu.

Společnost pod jeho vedením také postupně vybudovala cloudové tržiště DNS Marketplace (více v rozhovoru), přes které mohou reselleři přeprodávat a sjednoceně fakturovat cloudové služby. Do budoucna se navíc plánovalo jeho rozšiřování o oblast IoT.

Loni DNS oslavila 20 let na českém trhu a v uplynulém fiskálním roce (k 31. 3. 2018) dosáhla obratu 2,57 miliardy korun proti 1,9 miliardy ve fiskálním roce 2017.

Zdroj: ChannelWorld

Úvodní foto: DNS

Komentáře