Smuteční oznámení: Petr Poláček zesnul 14. 2. 2015

Společnost DNS s hlubokým zármutkem oznámila, že její generální ředitel Petr Poláček zahynul po tragické nehodě v sobotu dne 14. 2. 2015.

Smuteční oznámení: Petr Poláček zesnul 14. 2. 2015



Smutnou ztrátu oznámili kolegové z DNS Martin Skalík a Petr Kuliš z DNS: „Odešel ředitel nejlepšího českého VAD distributora DNS a.s., významná osobnost českého IT trhu, vůdce a kamarád. Férový chlap, pro kterého nebyl problém překonávat i ty nejobtížnější výzvy.“

Petr Poláček patřil k matadorům české IT distribuční scény. Začal podnikat v roce 1992, kdy do tehdejšího Československa dováželi s kolegy komponenty a stavěli PC a jednoduché sítě. V roce 1993 nastoupil jako produktový manažer k jednomu z prvních českých distributorů, společnosti Elko.

O dva roky později se stal obchodním ředitelem distribuční firmy CHS Electronics. Když v roce 1997 CHS založila firmu DNS jako distributora s přidanou hodnotou, stál Petr Poláček v jejím čele.

„Petr s námi pracoval 18 let a po celou dobu vynikal pracovitostí a nasazením, nikdy se nevzdal, vždy šel dopředu a překonával překážky,“ uvedli v oznámení Martin Skalík a Petr Kuliš.

Společnost DNS dokázal Petr Poláček dovést na první příčky v anketách o distributory s přidanou hodnotou roku 2014. Vloni byl také zařazen mezi TOP 30 ICT osobností časopisu Computerworld.

Čest jeho památce.








Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře