DNS kupuje divizi Microsoft od Servodat

DNS přebírá celý obchodní tým, který se pod hlavičkou Servodat zabýval prodejem řešení založených na produktech společnosti Microsoft.

DNS kupuje divizi Microsoft od ServodatSpolečnost DNS, největší český IT distributor s přidanou hodnotou, odkoupí softwarovou divizi Microsoft od společnosti Servodata s cílem rozšířit nabídku při podpoře a prodeji softwarových licencí.

Společnosti podepsaly smlouvu o prodeji a koupi části závodu, který se specializuje na prodej produktů společnosti Microsoft se statusem LSP (Licensing Solution Partner), dne 8. 9. 2016.

Transakce změny vlastnictví bude ukončena po schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a vypořádání všech dalších souvisejících náležitostí.

Zakoupení Microsoft divize je pro nás dalším důležitým krokem, který plně zapadá do strategie doplňování naší nabídky na poli prodeje a podpory SW řešení. Protože pod nás přechází i kompletní obchodní tým, bude plně zajištěna zákaznická kontinuita, neboť budeme pokračovat v poskytování veškeré podpory spojené s dodávkami těchto technologií a pro stávající partnery i zákazníky zůstanou stejné kontaktní osoby, na které byli zvyklí,“ uvedl k akvizici Petr Kuliš, výkonný ředitel společnosti DNS.

Jako VAD bude DNS v rámci distribuce softwaru Microsoft připravovat obchodní nabídky a návrhy technických řešení a poskytovat podporu v oblastech marketingu, financování, vzdělávání a školení.

Servodata pokračují v restrukturalizaci

Společnost Servodata se bude i nadále věnovat produktům Microsoft, a to zejména v oblasti poskytování profesionálních služeb, kde bude s DNS jako distributorem spolupracovat.

Prodej divize Microsoft je jedním z restrukturalizačních kroků, které Servodata podstupují pod novým majoritním vlastníkem skupiny, jímž je od poloviny dubna 2016 poradenská firma BDO Advisory.

Cílem restrukturalizace je zejména orientace společnosti na poskytování služeb s vysokou přidanou hodnotou s přímou vazbou na poradenské aktivity BDO Advisory.

Jsem přesvědčený, že jsme v našem regionu vybrali pro tuto transakci tu nejlepší společnost, se kterou zároveň dlouhodobě spolupracujeme, jsme si lidsky i kulturně velmi blízcí, a která je plně připravená převzít jak naše zákazníky, tak i náš tým a tuto hodnotu úspěšně rozvíjet,“ uvedl generální ředitel společnosti Servodata Jiří Vytlačil.

Odprodej divize Microsoft následuje téměř rok poté, co Servodata prodala svou divizi Red Hat včetně distribučního kontraktu společnosti Veracomp.

Zdroj: ChannelWorld, DNS
Úvodní foto: DNS, Microsoft, Servodata

Komentáře