Změna v managementu DNS: Do čela se staví Kuliš, strategii povede Tyl

Společnost DNS, český distributor s přidanou hodnotou, oznamuje změny v nejvyšším vedení. Firmu povede Petr Kuliš za podpory finančního ředitele Františka Kašpara. Strategického směřování se ujme Hynek Tyl .

Změna v managementu DNS: Do čela se staví Kuliš, strategii povede TylHynek Tyl, který od dubna vede eD system Czech, se staví spolu s dosavadním obchodním ředitelem a členem představenstva Petrem Kulišem, do čela společnosti DNS. Společnost oznámila, že se Tyl jako předseda dozorčí rady a klíčový akcionář rozhodl aktivně vstoupit do strategického směřování firmy.

Novým členem vrcholového vedení DNS je i finanční ředitel František Kašpar, který se stává dalším členem představenstva, a nahrazuje Pavla Sedláčka po jeho krátkém působení.

Petr Kuliš (vlevo) tak za strategické podpory Hynka Tyla vystřídá ve vedení Petra Rysku, který byl generálním ředitelem od ledna. Předtím, než se Hynek Tyl stal generálním ředitelem eD system Czech, se v posledním období podílel na transformaci slovenské sesterské firmy a na jejích rozvoji softwarových projektů.

Nový top management neuvedl důvody změny, oznámil však, že „hlavní strategie společnosti se zaměří na hledání nových obchodních příležitostí a maximální propojení mezi výrobci a obchodními partnery při zajištění podpory celého portfolia produktů.“

Mezi priority DNS má být oblast serverů a data storage, software a cloud, síťová infrastruktura a bezpečnost a digitální komunikace.

„Díky nejširšímu portfoliu produktů na trhu budeme pomáhat spolupracujícím partnerům k nalezení optimálního řešení při transformaci businessu do digitální éry, od klasické IT infrastruktury směrem k hybridnímu modelu, cloudovým řešením a nasazovaní znalostí (BI) do reálného běhu,“ uvádí distributor v tiskové zprávě médiím.

Zdroj: DNS, ChannelWorld
Úvodní foto: DNS, eD system Czech

Komentáře