Lidé: Thierry Bitout předává vedení eD´system Czech Hynku Tylovi

Český IT distributor eD´system Czech oznámil změnu ve vrcholovém managementu společnosti. S účinností od 1. 4. 2016 se vedení ujímá Hynek Tyl.

Lidé: Thierry Bitout předává vedení eD´system Czech Hynku TyloviS novým fiskálním rokem, který začíná 1. 4. 2016, dochází ke změně ve vedení společnosti eD´system Czech.

Thierry BitoutDistributor oznámil, že současný generální ředitel Thierry Bitout, který společnost vedl od ledna 2014, ve firmě úspěšně dokončil svoji plánovanou misi a odchází na konci finančního roku.

V průběhu svého působení Thierry provedl reorganizaci procesů fungování, změnil firemní identitu, vybudoval silný management a zlepšil finanční výsledky firmy.

Jsme rádi, že se Thierry svého úkolu zhostil se ctí a misi úspěšně splnil v termínu konce finančního roku, tedy do konce března 2016, a chtěl bych mu upřímně poděkovat za to, jak společnost posunul vpřed,“ uvedl Richard Havlík, člen představenstva eD´system Czech

Hynek TylNový generální ředitel Hynek Tyl se v posledním období podílel na transformaci eD‘ system Slovakia a rozvoji softwarových projektů.

Nyní chce těchto zkušeností využít v eD‘ system Czech a definovat novou vizi pro společnost, která bude postavena „na kvalitních službách pro obchodní partnery a synergiích sesterských organizací v Česku a na Slovensku“.

„Stojí před námi výzvy v optimalizaci procesů obou sesterských společností, zavádění nových technologií a v rozvoji obchodu“, uvedl Hynek Tyl v oznámení.

K dalšímu výhledu dodal: „chci budovat oboustranně efektivní spolupráci s obchodními partnery a být leaderem právě v oblasti zavádění nových technologii.

Hynek Tyl je spojený s holdingem eD‘ system od jeho počátků. Od roku 1990 byl členem statutárního orgánu a později i předsedou představenstva největšího českého distributora, společnosti TH‘ system, kterou koncem 90. let pohltil americký distribuční gigant CHS a stal se jediným akcionářem.

Po rozpadu CHS docházelo k narovnání obchodních a majetkových vztahů mezi následujícími firmami TH‘ system a.s. a TH‘ system Czech, spol s r.o. Nástupnickou společností zaměřenou na distribuci IT se stal eD‘ system, v jehož představenstvu Hynek Tyl působil.

Zdroj: eD‘ system Czech, ChannelWorld
Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com

Komentáře