Cisco bude šetřit, oznámilo restrukturalizaci a odchod finanční ředitelky

Restrukturalizace má přinést úspory ve výši miliardy dolarů ročně. Odcházející CFO Kelly Kramerová uvedla, že Cisco bude pokračovat v akvizicích menších hráčů.

Cisco bude šetřit, oznámilo restrukturalizaci a odchod finanční ředitelkySpolečnost Cisco v návaznosti na nepříznivé obchodní výsledky oznámila plán na restrukturalizaci spojenou s propouštěním. Změny mají začít již v průběhu současného kvartálu a podle CEO Chucka Robbinse povedou ke snížení nákladů o miliardu dolarů ročně.

Cisco zároveň oznámilo, že dojde ke změně na pozici CFO, přičemž současná finanční ředitelka Kelly Kramerová zůstane ve funkci, dokud nebude vybrán její nástupce. Právě Kramerová se pak nechala slyšet, že Cisco bude pokračovat ve strategii akvizicí menších společností.

Po dubnovém převzetí Fluidmesh Networks a květnové koupi ThousandEyes si nyní Cisco dělá zálusk na společnost Acacia Communications. Ve věci tohoto obchodu v hodnotě zhruba 2,6 miliardy dolarů se momentálně čeká na schválení ze strany čínských regulátorů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Sikov @ Fotolia.com

Komentáře