Cisco zakončilo svůj fiskální rok poklesem, dařilo se mu však v oblasti security

Cisco podle svého CEO splnilo plán zajistit si více než polovinu obratu ze softwaru a služeb. Slibný vývoj výsledků v oblasti bezpečnosti nestačil na vyvážení poklesu v segmentu infrastruktury.

Cisco zakončilo svůj fiskální rok poklesem, dařilo se mu však v oblasti securitySpolečnost Cisco oznámila své výsledky za poslední kvartál svého fiskálního roku, který skončil ke 25. 7. 2020. Obrat v tomto období meziročně poklesl o 9 % na 12,2 miliardy dolarů, zatímco čistý zisk naopak stoupl o silných 19 % na 2,6 miliardy.

Za celý uplynulý rok pak Cisco utržilo 49,3 miliardy dolarů při čistém zisku 11,2 miliardy, přičemž oba ukazatele byly shodně o 5 % nižší než o rok dříve. Vyjádření Ciska naznačují, že za poklesem přinejmenším zčásti stojí transformace obchodního modelu.

Ke konci fiskálního roku jsme dosáhli cíle, aby více než polovina našeho obratu pocházela ze softwaru a služeb, a tato strategie má pozitivní odezvu od zákazníků, kteří digitalizují své organizace,“ okomentoval výsledky CEO společnosti Chuck Robbins.

Při pohledu na rozdělení obratu podle segmentů je patrné, že největší úspěch Cisco sklidilo v oblasti kybernetické bezpečnosti, kde si meziročně polepšilo o 10 % v posledním kvartálu a o 12 % za celý rok. V oblasti služeb pak celoroční obrat stoupl o 3 %.

V klíčovém segmentu infrastruktury se však Cisku dařilo o poznání hůře a zaznamenalo pokles o 16 % a 10 % za poslední kvartál, resp. celý rok. Pozitivní nebyl ani vývoj v segmentu aplikací, kde pokles činily 9 %, resp. 4 %.

Zdroj: Cisco

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře