Cisco obrací pozornost k internetu věcí, kupuje Fluidmesh Networks

Řešení společnosti Fluidmesh Newtorks by se brzy měly stát součástí průmyslových bezdrátových technologií Ciska. Po loňské akvizici firmy Sentryo jde o další posílení výrobce v oblasti IoT.

Cisco obrací pozornost k internetu věcí, kupuje Fluidmesh NetworksSpolečnost Cisco oznámila, že za neupřesněnou částku převzala firmu Fluidmesh Networks, jež se zaměřuje na páteřní bezdrátovou technologii na podporu video, hlasové a datové konektivity v místech se slabým signálem.

Řešení společnosti Fluidmesh by měly být začleněny do rodiny průmyslových bezdrátových technologií Ciska bezprostředně po dokončení transakce. Očekává se, že k tomu dojde v průběhu čtvrtého kvartálu fiskálního roku společnosti Cisco.

Obě firmy již v minulosti spojily síly v projektu vylepšující sílu Wi-Fi ve vlacích. Zároveň se jedná o další z mnoha akvizic Ciska v poslední době. Například vloni posílilo svoji IoT divizi o společnost Sentryo a její řešení ICS Cybervision.

Cisco také v druhé polovině 2019 oznámilo akvizici společnosti Voicea, jejíž platformu pro hlasovou spolupráci Enterprise Voice Assistant začlenilo do své komunikační platformy Cisco Webex. Popularita Webexu v poslední době raketově stoupá.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře