Přes videokonferenční platformu Webex v březnu volalo 324 milionů uživatelů

Užívání aplikace v Evropě se podle údajů Ciska ztyřnásobilo. V uplynulém měsíci se pak přes Webex odehrálo přes 70 milionů konferencí, průměr za minulý týden byl 22 milionů videohovorů.

Přes videokonferenční platformu Webex v březnu volalo 324 milionů uživatelůSpolečnost Cisco uvedla, že její aplikace pro videokonference Webex zaznamenala v březnu rekordních 324 milionů účastníků, přičemž jen v Severní a Jižní Americe se užívání této platformy více než zdvojnásobilo.

Webex vyrostl 2,5krát v Severní a Jižní Americe, 4krát v Evropě a 3,5krát v Asii a Tichomoží,“ uvedl Sri Srinivasan, viceprezident Cisco Collaboration. „Naše služby ve velké míře využívají podniky i vzdělávací instituce.“

Srinivasan dodal, že  v březnu se přes Webex odehrálo zhruba 73 milionů video schůzek. V uplynulých dvou týdnech se navíc týdenní průměr pohyboval vysoko nad 22 miliony konferencí.

Aktuální počet uživatelů se pak podle Ciska od ledna tohoto roku více než zdvojnásobil. Stále více podniků z celého světa totiž v reakci na karanténní opatření přistupuje k práci z domova a konferencím na dálku.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: fizkes / stock.adobe.com

Komentáře