Xerox podal oficiální nabídku na koupi HP, je ochotný za něj dát 35 miliard dolarů

Xerox se ve snaze převzít HP rozhodl oslovit přímo akcionáře. Nabízí jim 18,40 dolaru v hotovosti a 0,149 akcie Xeroxu za jednu akcii HP. Zároveň je urguje, aby do představenstva dosadili jím navržené kandidáty.

Xerox podal oficiální nabídku na koupi HP, je ochotný za něj dát 35 miliard dolarůSpolečnost Xerox pokračuje v úsilí převzít HP. Tiskový gigant informoval, že podal oficiální nabídku na odkup akcií HP v celkové výši přibližně 35 miliard dolarů. Za jednu akcii nabízí 18,40 dolaru v hotovosti a 0,149 akcie Xeroxu.

Akcionáři HP obdrží 27 miliard v hotovosti, přičemž si ponechají dlouhodobou převahu prostřednictvím vlastnictví akcií ve spojeném konglomerátu,“ uvedl šéf Xeroxu John Visentin.

Xerox rovněž vyzval akcionáře HP, aby do představenstva druhé jmenované společnosti dosadili nezávislé kandidáty nominované právě Xeroxem. Jde o reakci na oznámení HP, že se chystá zabránit investorům získat více než 20% podíl ve firmě.

Věříme, že akcionáři dokážou ocenit hodnotu, která by spojením obou společností vznikla, a doznají, že překoná cokoli, čeho by HP dokázalo dosáhnout samo,“ uvedl v otevřeném dopisu akcionářům Xerox.

HP již v lednu zabránilo pokusu Xeroxu o převzetí s tím, že nabídka výrobce počítačů výrazně podhodnocuje. Xerox tenkrát nabízel 33,5 miliardy dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Mike Kiev - Fotolia.com

Komentáře