Xerox nevzdává snahy převzít HP navzdory odmítavému stanovisku

Přetahovaná mezi Xeroxem a HP pokračuje. První jmenovaný na začátku měsíce zvýšil svou nabídku na odkup akcií výrobce PC, nyní se chystá do představenstva HP jmenovat vlastní kandidáty.

Xerox nevzdává snahy převzít HP navzdory odmítavému stanoviskuSpolečnost Xerox prohlásila, že bude i nadále pokračovat ve snaze získat HP, a to i přesto, že výrobce počítačů oznámil, že je ochotný spustit taktiku otrávené pilulky. V tom případě by HP umožnilo akcionářům odkoupit velké množství svých akcií za sníženou cenu.

Navzdory záměru představenstva HP zabránit akcionářům svobodně se rozhodnout jsme připraveni pokračovat ve vyjednávání s naší již dříve zveřejněnou nabídkou a začít vybírat kvalifikované kandidáty na ředitele,“ uvedl Xerox ve svém prohlášení.

Společnost na začátku února zvýšila svou nabídku o 2 dolary na 24 dolarů za akcii. HP ovšem uvedl, že se chystá implementovat plán práv akcionářů s cílem zabránit investorům získat více než 20% podíl ve firmě.

Xeroxu tak nezbývá než pokračovat ve svých plánech nahradit představenstvo HP svými vlastními kandidáty. To by se mohlo stát během nadcházejícího výročního zasedání HP, kde proběhne i hlasování akcionářů.

Tiskárenský gigant v lednu naznačil, že se chystá do představenstva HP nominovat jedenáct nezávislých kandidátů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře