Xerox to myslí vážně, na koupi HP má připravených 24 miliard dolarů

Šéf Xeroxu John Visentin v otevřeném dopisu HP uvedl, že společnost získala od tří finančních institucí závazky ve výši 24 miliard dolarů. Stále má tedy zájem o převzetí výpočetního giganta.

Xerox to myslí vážně, na koupi HP má připravených 24 miliard dolarůSpolečnost Xerox to s akvizicí HP myslí vážně; 6. 1. 2020 zaslala představenstvu HP dopis, v němž deklaruje, že získala finanční závazky ve výši 24 miliard dolarů. Prostředky Xeroxu poskytnou Citi, Mizuho a Bank of America.

CEO společnosti John Visentin reagoval na listopadový otevřený dopis šéfa HP Enriqueho Lorese, ve kterém Lores vznesl pochyby o dlouhodobém finančním zdraví Xeroxu. Tiskařský gigant tehdy naznačil, že by byl ochotný zvažovat nepřátelské převzetí.

V dopisu se dále píše, že Xerox v uplynulých týdnech zahájil dialog s velkými akcionáři HP ohledně strategických výhod potenciální akvizice. Visentin dále zopakoval, že sloučení obou podniků by přineslo významné synergie.

Zmínil například zvýšení peněžního toku, který by mohl umožnit posílení investic do inovací a nabídnout větší návratnost pro akcionáře.

Zdroj: Xerox

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře