HP odmítlo vylepšenou nabídku Xeroxu, 35 miliard dolarů je podle něj stále málo

Předseda představenstva HP dále argumentoval, že nabídka nepřiměřeně zvýhodňuje akcionáře Xeroxu na úkor akcionářů HP. Rovněž vyjádřil obavy o budoucí vývoj Xeroxu s poukazem na nedávný prodej podílu v podniku Fuji-Xerox.

HP odmítlo vylepšenou nabídku Xeroxu, 35 miliard dolarů je podle něj stále máloSpolečnost HP odmítla zvýšenou nabídku na převzetí, kterou před několika dny dostala od Xeroxu. Argumentuje, že nabízených 35 miliard dolarů tohoto výrobce počítačů a tiskáren stále podhodnocuje.

Předseda představenstva HP Chip Bergh uvedl, že pokud by investoři nabídku Xeroxu přijali, získali by vedle hotovosti i akcie firmy, jež je podle něj zatížená „nezodpovědně“ vysokým dluhem.

To by následně vyžadovalo nerealistické a nedosažitelné synergie, které ohrozily celou společnost jako takovou,“ vysvětlil Bergh s tím, že klesající tržby Xeroxu a jeho nedávný prodej podíluFuji-Xeroxu vzbuzuje obavy o budoucí vývoj firmy.

HP ve čtvrtek požádalo své akcionáře, aby nabídku společnosti Xerox odmítli. Naznačila, že z uzavření dohody by akcionáři Xeroxu těžili nepřiměřeně více než akcionáři HP.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: fpic @fotolia.com

Komentáře