Fujifilm kupuje Xerox za 6,1 miliardy dolarů

Xerox se na základě čerstvě uzavřené dohody sloučí se společným podnikem Fuji Xerox, který obě firmy založily již před několika desetiletími. Nová firma bude působit coby dceřiná společnost Fujifilmu.

Fujifilm kupuje Xerox za 6,1 miliardy dolarůSpolečnosti Fujifilm a Xerox oznámily, že se Xerox na základě transakce v hodnotě 6,1 miliardy dolarů stane doučástí jejich dlouhodobého společného podniku Fuji Xerox. Ten bude po sloučení fungovat pod svým dosavadním jménem coby dceřiná společnost Fujifilmu.

Spojení přichází v době, kdy se obě firmy potýkají s potížemi vyplývajícími z digitalizace podniků a slábnoucí poptávky po kancelářské technice. Díky nové struktuře má Fuji Xerox do roku 2022 ušetřit přibližně 1,7 miliardy dolarů na nákladech.

Společnost Fuji Xerox bude zalistována na newyorské burze a bude mít dvě hlavní sídlo, jedno v USA a druhé v Japonsku. Dosavadní šéf Xeroxu Jeff Jacobson zůstane na pozici CEO, zatímco šéf Fujifilmu Shigetaka Komori se stane předsedou představenstva.

Součástí nového uspořádání bude také restrukturalizace Fuji Xerox a propuštění 10 tisíc zaměstnanců, tedy více než pětiny z celkové pracovní síly. Nová společnost má podle Xeroxu disponovat vylepšenou finanční flexibilitou pro budoucí investice a výnosy.

Zdroj: IDG News Service, Xerox

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře