Donald Trump zarazil největší akvizici v dějinách IT

Prezidentský výnos uťal možnost dalšího vyjednávání mezi společnostmi Qualcomm a Broadcom. Převzetí Broadcomu by podle Trumpovy administrativy mohlo ohrozit národní bezpečnost.

Donald Trump zarazil největší akvizici v dějinách ITO námluvách Qualcommu a Broadcomu už jsme napsali nemálo řádků, ale tyto jsou s nejvyšší pravděpodobností poslední. Americký prezident Donald Trump totiž podepsal výnos, který zakazuje jakoukoliv formu převzetí Qualcommu ze strany Broadcomu.

Důvodem je názor Komise pro zahraniční investice ve Spojených státech (CFIUS), že by taková transakce mohla ohrozit národní bezpečnost. Hrozbou by přitom paradoxně nebyl ani jeden z dotyčných výrobců, nýbrž čínské Huawei.

Komise měla údajně vyjádřit pochyby o tom, že by byl Broadcom ochotný dostatečně investovat do aktivit Qualcommu v oblasti mobilních sítích, což by v důsledku vedlo k tomu, že by američní operátoři neměli jinou možnost než používat řešení od Huawei.

To je však americkou administrativou vnímáno jako potenciální bezpečnostní hrozba kvůli podezření z napojení na čínské tajné služby. Na stole je dokonce návrh zákona, který by vládním agenturám zakázal používání mobilních zařízení od Huawei a ZTE.

Akvizice, která by se stala největším obchodem v dějinách IT, se tím pádem definitivně nekoná. Rekord si proto přinejmenším v dohledné době podrží Dell, který v roce 2016 koupil EMC za 67 miliard dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Junial Enterprises - Fotolia.com

Komentáře