Broadcom zvýšil nabídku za Qualcomm o bezmála 20 miliard dolarů

Společnost Broadcom se navzdory předchozímu odmítnutí nevzdává svého záměru převzít Qualcomm. Za výrobce čipů nabízí bezprecedentních 120 miliard dolarů.

Broadcom zvýšil nabídku za Qualcomm o bezmála 20 miliard dolarůSpolečnost Broadcom oznámila ještě jeden pokus o převzetí společnosti Qualcomm. Jelikož se výrobci čipů nezdála předchozí nabídka, Broadcom ji zvedl ze 70 na 82 dolarů na akcii. Celkem tak nabízí přes 120 miliard dolarů.

Jen pro ilustraci: tato částka by pokryla přibližně dva státní rozpočty České republiky a představuje bezmála dvojnásobek hodnoty rekordního spojení společností Dell a EMC z roku 2016.

Broadcomu nelze upřít, že má výdrž. Výrobce nabídku původně vznesl důvěrně, později ji zveřejnil a nevzdal se ani poté, co jej Qualcomm odmítl. Současných 82 dolarů na akcii má představovat konečný návrh.

Nyní je třeba počkat, jak Qualcomm zareaguje. Pokud na nabídku kývne, vznikne jeden z největších výrobců čipů na světě, který bude mít řad možností, jak zamíchat situací na trhu.

Na druhou stranu však zůstává otázka, jak by se na tak obří spojení tvářili tržní regulátoři na obou stranách Atlantiku i jinde, a zda by nedali Broadcomu takové podmínky, až by jej přešla chuť.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře