Historická fúze byla úspěšně dokončena – přivítejte skupinu Dell Technologies

O spojení Dellu a EMC jsme již popsali dost stran, dovolte však poslední shrnutí ku příležitosti definitivního dokončení této akvizice. Vyplatí se vytvoření masivní skupiny s obrovským portfoliem v době, kdy se konkurence čile štěpí?

Historická fúze byla úspěšně dokončena – přivítejte skupinu Dell TechnologiesŽádné drama na poslední chvíli se nekonalo – Dell oznámil definitivní dokončení akvizice společnosti EMC Corporation. Na poli IT tak vznikl skutečný kolos v hodnotě 74 miliard dolarů a společnou partnerskou strategií.

Společné portfolio obou firem pokrývá oblasti hybridních cloudů, softwarově definovaných datacenter, konvergované infrastruktury, platforem poskytovaných jako služba, datových analýz, mobility a kybernetické bezpečnosti.

Nově vzniklá skupina Dell Technologies poskytuje služby 98 % společností z žebříčku Fortune 500. Klíčovou součástí skupiny jsou společnosti Dell, která poskytuje klientská řešení, a Dell EMC, která nabízí řešení infrastruktury. Oba tyto subjekty pak podporuje společnost Dell EMC Services.

Skupina dále zahrnuje společnosti Boomi, Pivotal, RSA, SecureWorks, Virtustream a VMware. Společnost bude veřejně sdělovat své finanční výsledky, je ovšem řízena soukromě, což jí podle jejího vyjádření dovoluje z dlouhodobého hlediska lépe směrovat investice do ekosystému svých zákazníků a partnerů.

Stojíme na prahu nové průmyslové revoluce. Náš svět se stává stále inteligentnějším a propojenějším, až jej nakonec obemkne obrovská síť internetu věcí, který našim zákazníkům otevře cestu k nevídaným možnostem. Proto jsme vytvořili Dell Technologies,“uvedl Michael Dell, předseda představenstva a generální ředitel skupiny.

Rekordní akvizice jde proti současným trendům v oblasti IT, kde se velké firmy naopak půli nebo prodávají části svého byznysu. Je příznačné, že byla dokončena ve stejný týden, kdy HPE oznámilo vydělení své softwarové divize a Intel prodal majoritní podíl v McAfee.

O nadcházejícím souboji Dellu a HPE a jejich rozdílných strategií si přečtěte v podrobném komentáři Jamese Hendersona.

Zdroj: Dell Technologies, ChannelWorld
Úvodní foto: Dell Technologies

Komentáře