VMware v prvním čtvrtletí zvýšil tržby o 9 %, skončil těsně pod hranicí tří miliard dolarů

Společnost těší pokračující růst zájmu o předplatné a SaaS. Tržby tohoto segmentu v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2022 činily 741 milionů dolarů, což je meziroční nárůst o 29 %.

VMware v prvním čtvrtletí zvýšil tržby o 9 %, skončil těsně pod hranicí tří miliard dolarůSpolečnost VMware oznámila hospodářské výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2022. Z nich vyplynulo, že výnosy ve sledovaném období dosáhly 2,99 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 9 % oproti prvnímu kvartálu fiskálního roku 2021.

Výnosy z prodeje licencí, SaaS a předplatného meziročně vyrostly o 12 % na 1,39 miliardy dolarů, přičemž segment předplatného a licencí posílil o 29 % na 741 milionů.

Čistý zisk bez vlivu metodiky GAAP za první kvartál činil 744 milionů dolarů, což představuje 16% nárůst na akcii v porovnání s 640 miliony dolarů za první kvartál fiskálního roku 2021.

Provozní zisk bez GAAP pak meziročně stoupl o 13 %, na 923 milionů dolarů. Cash flow z provozní činnosti v prvním čtvrtletí činilo 1,27 miliardy dolarů. Volný peněžní tok za čtvrtý kvartál byl 1,20 miliardy.

Výsledky za první čtvrtletí jsme potěšeni, podařilo se poskytnout zákazníkům řešení ve strategických oblastech, jako je multicloud, modernizace aplikací a digitální pracovní prostředí, a zároveň se zaměřit na poskytování širšího souboru možností využití našich nabídek předplatného a SaaS,“ řekl CFO VMwaru Zane Rowe.

Jsme nadšeni, že můžeme přivítat Raghu Raghurama na pozici příštího generálního ředitele společnosti VMware. Tento milník spolu s navrhovaným oddělením společnosti Dell připravuje půdu pro další inovativní kapitolu společnosti,“ dodal.

Zdroj: VMware

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře