VMware má nového šéfa, je jím zkušený Raghu Raghuram

Raghuram ve společnosti působí od roku 2003, naposledy jako provozní ředitel. Pozici CEO VMwaru převezme po Patu Gelsingerovi, jenž na začátku roku přešel do Intelu.

VMware má nového šéfa, je jím zkušený Raghu RaghuramSpolečnost VMware oznámila, že 1. 6. 2021 se vedení firmy ujme dosavadní COO Rangarajan (Raghu) Raghuram. V čele vystřídá Pata Gelsingera, jenž VMware opustil na začátku roku, kdy zamířil do Intelu.

Představenstvo dospělo k závěru, že Raghu je na pozici CEO nejlepší volbou, jelikož ztělesňuje naši inovativní kulturu, představuje naše hodnoty a má jasnou vizi budoucnosti společnosti VMware,“ uvedl Paul Sagan, vedoucí nezávislý ředitel VMwaru.

VMware zároveň oznámila, že současný provozní ředitel společnosti pro zákaznické operace Sanjay Poonen z osobních důvodů VMware opustí. Ve firmě pracoval sedm let.

Raghuram nastoupil do VMwaru v roce 2003 jako ředitel produktového managementu. Od té doby pomáhal rozvíjet hlavní odvětví virtualizace, několik let řídil strategii datových center. Čtyři a půl roku působil jako výkonný viceprezident a provozní ředitel pro produkty a cloudové služby.

Raghuram také hrál klíčovou roli ve strategii fúzí a akvizic společnosti, zapojil se i do budování partnerství se společností Dell Technologies a dalšími strategickými partnery.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: VMware

Komentáře