Veeam má nového majitele a investora, Insight Partners za něj dají 5 miliard dolarů

Akvizice by měla umožnit společnosti Veeam Software urychlit druhou fázi rozvoje směrem do hybridního cloudu, expandovat na nové trhy a pokračovat v dalším růstu.

Veeam má nového majitele a investora, Insight Partners za něj dají 5 miliard dolarůSpolečnost Veeam Software oznámila, že její aktivity převezme softwarový investor Insight Partners. Akvizice v hodnotě zhruba 5 miliard dolarů, která by měla být ukončena během prvního kvartálu 2020, pomůže Veeamu v globální expanzi.

S přechodem pod Insight se Veeam stane americkou společností s ústředím v USA, současně se s pobočkami ve 30 zemích a se zákazníky ve více než 160 zemích chystá urychlit druhou fázi rozvoje v podobě evoluce směrem do hybridního cloudu.

V rámci akvizice byl výkonným ředitelem společnosti jmenován William H. Largent, jenž dříve zastával pozici výkonného provozního viceprezidenta. Na pozici technického ředitele společnosti byl povýšen Danny Allan.

Díky této akvizici dojde k rozšíření a posílení naší současné pracovní síly ve Spojených státech tak, aby byla schopná získávat a podporovat ještě více zákazníků,“ uvedl k transakci Largent.

Jsme odhodlaní podporovat Veeam v další fázi růstu ve Spojených státech a upevňovat jeho pozici v regionální lídra v EMEA,“ uvedl Mike Triplett, ředitel Insight Partners a člen představenstva Veeamu.

Zdroj: Veeam Software

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře