Sophos je opět soukromou firmou, Thoma Bravo dokončila akvizici

Podzimní námluvy ze strany kapitálové firmy byly úspěšné; Sophos převzala za bezmála 4 miliardy dolarů. Společnost se tak po takřka pěti letech obchodování na londýnské burze vrací do soukromého vlastnictví.

Sophos je opět soukromou firmou, Thoma Bravo dokončila akviziciSoukromá investiční společnosti Thoma Bravo oznámila, že dokončila akvizici společnosti Sophos v hodnotě 3,9 miliardy dolarů. Výrobce kyberbezpečnostních řešení se tak po bezmála pěti letech obchodování na londýnské burze vrací do soukromých rukou.

Thoma Bravo o záměru získat Sophos informoval v říjnu 2019, přičemž představenstvo druhé jmenované společnosti nabídku jednomyslně přijalo a totéž doporučilo i svým akcionářům. Investor takto rozšířil své portfolio softwarových a technologických firem.

Generální ředitel Sophosu Kris Hagerman v souvislosti s akvizicí uvedl, že Thoma Bravo může společnosti pomoci zrychlit pokrok i vývoj kyberbezpečnostních řešení a nastartovat tak novou kapitolu v dějinách Sophosu.

V minulém čtvrtletí představovalo portfolio řešení nové generace více než 60 % celého byznysu, přičemž meziročně vyrostlo o 44 %. Nedávno jsme také uvedli pokročilý firewall Sophos XG Firewall s architekturou Xstream,“ uvedl Hagerman.

Ve spolupráci s Thoma Bravo můžeme ještě více urychlit náš pokrok a poskytovat tak našim zákazníkům i partnerům ještě lepší služby,“ dodal.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře