Sophos nejspíš změní majitele, představenstvo schválilo nabídku od investora

O společnost Sophos má zájem soukromá kapitálová firma Thoma Bravo. Pokud na nabídku kývnou i akcionáři Sophosu, akvizice v hodnotě 3,9 miliardy dolarů by mohla být dokončena v prvním kvartálu příštího roku.

Sophos nejspíš změní majitele, představenstvo schválilo nabídku od investoraSoukromá investiční společnost Thoma Bravo podala nabídku na akvizici společnosti Sophos v hodnotě přibližně 3,9 miliardy dolarů. Představenstvo Sophosu nabídku jednomyslně přijalo a totéž doporučilo i akcionářům firmy.

Podle šéfa Sophosu Krise Hagermana má dohoda potenciál otevřít novou kapitolu v historii růstu společnosti. Pokud nabídku schválí i akcionáři, akvizice by měla být dokončena v prvním čtvrtletí roku 2020.

Pro Sophos je to významný milník,“ řekl Hagerman. „Tuto nabídku vnímáme jako přesvědčivé potvrzení směřování firmy – našeho postavení na trhu, pokroku i příslibu do budoucna.

Akvizice zapadá do naší strategie investování do softwarových a technologických firem,“ uvedl Seth Boro z Thoma Bravo. „Globální trh s kybernetickou bezpečností se rychle vyvíjí a je poháněn technologickými inovacemi.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře