Šéf Intelu Brian Krzanich rezignoval kvůli nevhodnému vztahu na pracovišti

Výkonný ředitel Intelu končí kvůli porušení interních pravidel o vztazích na pracovišti, další detaily společnost nezveřejnila. V roli CEO ho provizorně nahradil současný CFO společnosti Robert Swan.

Šéf Intelu Brian Krzanich rezignoval kvůli nevhodnému vztahu na pracovištiSpolečnost Intel oznámila, že její CEO Brian Krzanich rezignoval kvůli blíže nespecifikovanému chování, jež podle společnosti porušovalo intení pravidla týkající se vztahů na pracovišti. Ta jsou podle Intelu závazná pro všechny členy vedení.

Samozřejmě se nabízí interpretace, že Krzanich padl v souvislosti s citlivou atmosférou a nulovou tolerancí odstartovanou hnutím #MeToo, na druhou stranu je však nutno zdůraznit, že Intel nezveřejnil žádné podrobnosti a jde tedy o pouhé spekulace.

Představenstvo Intelu ihned jmenovalo CFO Roberta Swana do role prozatimního CEO a oznámilo, že začíná hledat stálého výkonného ředitele z řad interních i externích kandidátů. Samotný Robert Swan se jím podle analytiků nejspíše nestane.

Brian Krzanich vedl Intel od května roku 2013. Pod jeho vedením se společnost zaměřila na výrobu čipů pro cloudová datacentra namísto tradičních PC a zahájila ambiciózní transformaci směrem k pozici výrobce řešení pro konektivitu, IoT a další segmenty.

Posledním velkým oznámením společnosti učiněným během Krzanichovy éry byl záměr vstoupit na trh diskrétních grafických karet, které přišlo necelé dva týdny před Krzanichovou rezignací.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Intel

Komentáře