Intel chce do roku 2020 uvést na trh vlastní grafické karty

Tradiční výrobce CPU se podruhé ve své historii rozhodl proniknout do segmentu, který dlouhodobě ovládají Nvidia a AMD. První samostatné grafické karty s logem Intelu se mají na trhu objevit v roce 2020.

Intel chce do roku 2020 uvést na trh vlastní grafické kartySpolečnostem Nvidia a AMD, takto zavedeným výrobcům grafických karet, by mohla v dohledné době přibýt nová konkurence v podobě Intelu. Tradiční výrobce CPU se nechal slyšet, že chce do roku 2020 vypustit na trh vlastní řadu diskrétních grafik.

Intel již sice vyrábí integrované grafické jednotky, ale tohle bude takříkajíc jiná liga. Výrobce již potvrdil, že se chce zaměřit na segmenty datacenter a gamingu, zatím však nespecifikoval, pro koho budou určeny první modely, které se objeví na trhu.

Připomeňme, že to není poprvé, co se Intel pokusil proniknout do tohoto segmentu. Výrobce v roce 2009 představil plány na uvedení řady grafických karet Larrabee, která se měla na trhu objevit v roce 2010, ale nakonec z toho sešlo.

Nyní to Intel zkouší znovu, vybaven novými zkušenostmi a také Rajou Kodurim, odborníkem na vývoj grafických řešení, kterého v loňském roce odlákal konkurenčnímu AMD. Komentátoři přesto označují plán výrobce za „smělý“ nebo „agresivní“.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Intel

Komentáře