Prodloužená podpora podnikových Windows 7 vyjde firmy až na 350 dolarů na jedno PC

Interní dokument Microsoftu naznačil, že prodloužená podpora pro Windows 7 bude zpočátku stát 25 nebo 50 dolarů, přičemž cena se každý rok zdvojnásobí. Prodloužená podpora bude poskytována od ledna 2020 do ledna 2023.

Prodloužená podpora podnikových Windows 7 vyjde firmy až na 350 dolarů na jedno PCSpolečnost Microsoft zveřejnila ceník bezpečnostních updatů pro Windows 7, ze kterého vyplývá, že roční poplatek za prodlouženou bezpečnostní podporu pro jedno PC se může vyšplhat až na částku 200 dolarů. Ceník začne platit od ledna příštího roku.

Microsoft již dříve avizoval, že prodloužená podpora (Extended Security Updates, ESU) bude poskytována až do ledna 2023 s tím, že bude prodávána vždy pro konkrétní zařízení v ročních intervalech.

Přestože nebylo jisté, kolik updaty budou stát, portál ComputerWorld přišel s informací, že by se cena měla každý rok zdvojnásobovat. Microsoft totiž v interním dokumentu uvedl, že drtivá většina zákazníků bude ESU potřebovat jen jeden rok.

Tento dokument zároveň naznačil, že nejlevnější varianta ESU vyjde první rok na 25 dolarů, druhý rok na 50 dolarů a v posledním roce na 100 dolarů. Tato varianta je určená pro stávající předplatitele Windows 10 Enterprise nebo Microsoft 365 Enterprise.

Dražší varianta vychází na dvojnásobek, tedy 50, 100 a 200 dolarů za první, druhý a třetí rok používání, a je určená pro uživatele plánující přejít na Windows 10 Pro, nikoliv na variantu Enterprise.

Náklady na tříletou prodlouženou bezpečnostní podporu pro jeden počítač s Windows 7 tak firmu, která je uživatelem Windows 10 Enterprise, vyjde na 175 dolarů. Podniky, které preferují Windows 10 Pro, pak vyjde na dvojnásobek.

Microsoft rovněž naznačil, že pokud si uživatel aktivuje ESU až v průběhu druhého nebo třetího roku, bude muset zaplatit poplatek i za roky předchozí. Prodloužená podpora bude k dispozici v průběhu tohoto roku prostřednictvím obvyklých distribučních kanálů.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Sergey Nivens - Fotolia.com

Komentáře