Microsoft nabídne prodloužení podpory podnikových Windows 7 až do roku 2023

Ukazuje se, že definitivní ukončení podpory Windows 7 v lednu 2020 nakonec tak úplně definitivní nebude. Podniky používající vybrané typy licencí si budou moci zakoupit prodloužení podpory o další tři roky.

Microsoft nabídne prodloužení podpory podnikových Windows 7 až do roku 2023Microsoft ustoupil před realitou – ačkoliv by si jistě přál, aby operační systém Windows 7 zmizel z podnikové sféry do ledna 2020, kdy mu skončí podpora, výrobce uznal, že se tak nestane. Podnikovým zákazníkům proto nabídne podporu až do ledna 2023.

Viceprezident a šéf marketingu pro Office a Windows Jared Spataro napsal, že Microsoft bere na vědomí skutečnost, že se podniky nacházejí v různých fázích přechodu na Windows 10. Řešení je balíček Windows 7 Extended Security Updates (ESU).

Prostřednictvím ESU se Windows 7 dočkají prodloužení podpory až do ledna 2023. Nutno dodat, že tento balíček půjde zakoupit pouze k Windows 7 Professional nebo Windows 7 Enterprise zakoupeným prostřednictvím modelu Volume licencing.

Spataro dále uvedl, že cena prodloužené podpory poroste s každým rokem a Microsoft si tento poplatek bude účtovat za každé zařízení. Útěchou pro podnikové uživatele může být to, že počítače s ESU budou i po lednu 2020 podporovat sadu Office 365 ProPlus.

Bližší detaily o ESU oznámí výrobce později, přičemž nabádá zákazníky, aby případně kontaktovali svého partnera. Dodejme, že Windows 10 podle měření společnosti NetApplications ještě stále nepřekonaly podíl Windows 7 na aktivních zařízeních.

Zdroj: IDG News Service, Microsoft, NetApplications

Úvodní foto: © Sergey Nivens - Fotolia.com

Komentáře