Prodej Ingram Micro dokončen, společnost je opět v amerických rukou

Dohoda Platinum Equity o převzetí globálního distributora z vlastnictví čínského holdingu HNA Technology byla oznámena na konci 2020. Zkraje letošního roku pak HNA Technology vyhlásilo bankrot.

Prodej Ingram Micro dokončen, společnost je opět v amerických rukouAmerická kapitálová společnost Platinum Equity oznámila, že dokončila akvizici společnosti Ingram Micro v hodnotě 7,2 miliardy dolarů, díky které se globální distributor technologií vrátil do země svého zrodu.

Obchod byl po měsících spekulací oficiálně oznámený v prosinci 2020, kdy Platinum Equity potvrdilo, že Ingram převezme od čínské holdingové společnosti HNA Technology. Ta Ingram koupila v roce 2016 za 6 miliard dolarů.

HNA Group se ovšem v posledních letech potýkal s finančními problémy, které na začátku roku 2021 vyústily ve vyhlášení bankrotu poté, co věřitel podal proti společnosti žádost o zahájení reorganizačního řízení.

Již dříve bylo oznámeno, že generální ředitel Ingram Micro Alain Monié společnost povede i po dokončení transakce. Jacob Kotzubei z Platinum Equity uvedl, že akvizice je vyvrcholením více než desetiletého investování společnosti do technologického a IT distribučního prostoru.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře