Ingram Micro definitivně mění majitele, Platinum Equity za něj dá 7 miliard dolarů

Šéfem Ingramu po dokončení akvizice zůstane Alain Monié, společnost si zachová si své ústředí v Kalifornii. Transakce by měla být uzavřela v první půlce roku 2021.

Ingram Micro definitivně mění majitele, Platinum Equity za něj dá 7 miliard dolarůSpolečnost Ingram Micro oznámila, že ji s definitivní platností převezme investiční firma Platinum Equity. Dosavadní majitel HNA Group za Ingram dostane 7,2 miliardy dolarů, transakce by měla být uzavřena v první polovině příštího roku.

Platinum Equity projevilo zájem o technologickou firmu již v září. Po dokončení akvizice by měl v čele Ingramu Micro zůstat dosavadní výkonný ředitel Alain Monié a společnost si ponechá i sídlo v Kalifornii.

Spojení s Platinum Equity nám poskytuje příležitost posílit naši konkurenční výhodu v cloudu a urychlit digitální transformaci i rozšiřování našeho portfolia řešení a služeb, zejména pro trhy s vysokou hodnotou,“ uvedl k dohodě Monié.

Jsme rádi, že se nám podařilo dosáhnout dohody, která nám přináší silnou návratnost investic a zároveň zajišťuje, že Ingram Micro má partnera odhodlaného investovat do budoucího růstu,“ řekl prezident HNA Group pro Severní Ameriku Wang Dua.

Zdroj: Ingram Micro

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře