Nordic Telecom posiluje před aukcí na čtvrtého operátora, získává 100 % v Libli

Nordic Telecom naplňuje ambice a posiluje svou pozici před chystanou aukcí na čtvrtého mobilního operátora. Skupina DRFG, dosavadní vlastník 50% podílu v poskytovateli telekomunikačních služeb Libli, se bude soustředit jen na svůj byznys se Suntel Group.

Nordic Telecom posiluje před aukcí na čtvrtého operátora, získává 100 % v LibliNordic Telecom a investiční skupina DRFG se dohodly na převodu 50% podílu ve společnosti Libli, jež je poskytovatelem telekomunikačních služeb zejména na území Moravy. Operátor tak v Libli získá 100% kontrolu, polovinu vlastnil od roku 2017.

Společnost tímto krokem naplňuje příslib kupovat lokální poskytovatele internetu. Zároveň posiluje svou pozici na telekomunikačním trhu před plánovanou aukcí na čtvrtého mobilního operátora.

Libli vnímáme jako dlouhodobou investici. Naším cílem je stát se do dvou let třetím největším poskytovatelem pevného internetu v Česku. V číslech to znamená pokrytí 1,3 milionu domácností a poskytování služeb 330 000 zákazníků,“ poznamenal k transakci Jan Čornej, výkonný ředitel Nordic Telecom.

Nordic Telecom v současnosti vlastní dva bloky kmitočtů spektra 3,7 GHz, kde již spustil vlastní vysokorychlostní 5G internet. Tato síť podle společnosti v budoucnu umožní i superrychlé 5G datové mobilní přenosy. V pásmu 420 MHz operátor buduje vlastní LTE síť.

DRFG se dle svých slov chce nadále soustředit výhradně na rozvoj své strategické telekomunikační investice ve společnosti Suntel Group, která se zaměřuje na výstavbu a servis telekomunikačních sítí ve střední a západní Evropě.

Tato transakce zapadá do strategie DRFG. Od začátku jsme plánovali, že Libli nebudeme dlouhodobě držet. Náš exitový horizont počítal s rokem 2021. K rychlejšímu postupu došlo díky oboustranně výhodné dohodě s naším partnerem Nordic Telecom,“ říká Roman Řezníček, ředitel telekomunikační divize DRFG.

Zdroj: Nordic Telecom
Úvodní foto: © happysunstock - Fotolia.com

Komentáře