Nordic Telecom zavádí na český trh bezdrátovou technologii Fiber Like Experience

Mobilní operátor se stane první provozovatelem technologie v České republice. Fiber Like Experience nabízí bezdrátový přenos na frekvenci 3,7 GHz, který se má svou kvalitou blížit optickému kabelu a zároveň může posloužit jako základ pro budoucí 5G sítě.

Nordic Telecom zavádí na český trh bezdrátovou technologii Fiber Like ExperienceSkupina Nordic Telecom, jeden z předních hráčů na českém telekomunikačním trhu, oznámila, že u nás jako vůbec první poskytovatel zavede bezdrátovou technologii Fiber Like Experience, která má zajistit stejnou kvalitu služby jako optická síť.

Spolu se svým finančním partnerem J&T Private Equity Group hodlá do moderní sítě na frekvenci 3,7 GHz s LTE technologií investovat bezmála třičtvrtě miliardy korun. Do konce letošního roku proběhnou výběrová řízení na dodavatele potřebných technologií a koncových zařízení.

„Chceme postupovat velmi rychle. Máme jasný a velmi ambiciózní plán rozvoje. Do konce roku 2017 spustíme technologický pilot ve vybraných lokalitách. Komerční provoz pak zahájíme ve druhém čtvrtletí příštího roku,“ uvedl generální ředitel společnosti Libor Dočkálek.

Chystáme se postavit moderní síť na frekvenci 3,7 GHz s LTE technologií, která umožní přenosovou rychlost až 1 Gbps. Současně bude naše frekvence využitelná jako kapacitní vrstva pro příští generaci mobilní sítě 5G,” dodal Dočkálek.

Zdroj: Nordic Telecom

Úvodní foto: © happysunstock - Fotolia.com

Komentáře