Microsoft zahájil rok 2018 solidním růstem, jako obvykle za to vděčí především cloudu

Příjmy z platformy Azure se opět téměř zdvojnásobily a staly se jedním z faktorů přispívajících k celkovému 16% nárůstu obratu společnosti. Dařilo se však i ostatním divizím včetně podnikových řešení, hardwaru nebo herního segmentu.

Microsoft zahájil rok 2018 solidním růstem, jako obvykle za to vděčí především clouduMicrosoft oznámil své výsledky za třetí fiskání kvartál, který skončil ke 31. 3. 2018 a přinesl další silný růst v oblasti cloudových služeb. Příjmy z platformy Azure poskočily meziročně o 93 % a zajistily výrobci 14% podíl na globálním trh cloud computingu.

Lépe je na tom pouze AWS, které v této oblasti podle analytické společnosti Canalys momentálně drží 34% podíl. Microsoft celkově dosáhl 16% nárůstu obratu na 26,82 miliardy dolarů a čistého zisku ve výši 7,42 miliardy.

Celkové výsledky cloudové divize, která kromě Azure zahrnuje serverová řešení a podnikové služby, se ve třetím čtvrtletí zvýšily o 17 %. Příjmy divize podnikových řešení, pod kterou spadá třeba sada Office 365, vyrostly rovněž o 17 % na 9 miliard dolarů.

Divize osobního computingu zahrnující například zařízení Surface nebo herní konzole Xbox si pak polepšila o 13 % na 9,9 miliardy. Samotné příjmy z modelů Surface meziročně vyrostly o 32 % a prodej konzolí a herního softwaru se zvýšil o 24 %.

Zdroj: Microsoft, IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře