AWS zůstává jasným lídrem mezi cloudovými poskytovateli, příjmy vyrostly bezmála o 50 %

Cloudový byznys Amazonu vykázal v prvním čtvrtletí 2018 meziroční nárůst obratu o 49 % na 5,44 miliardy dolarů a tvoří již více než desetinu celkových příjmů Amazonu.

AWS zůstává jasným lídrem mezi cloudovými poskytovateli, příjmy vyrostly bezmála o 50 %Společnost Amazon zaznamenala v prvním kvartálu 2018 silný 49% růst svého cloudového byznysu AWS, který díky tomu dosáhl obratu ve výši 5,44 miliardy dolarů a i nadále zůstává jasným lídrem globálního trhu cloud computingu.

Analytická společnost Canalys uvádí, že AWS v této oblasti momentálně drží více než 30% podíl s velkým náskokem na druhý Microsoft. Na druhou stranu je nutné dodat, že Microsoft roste v cloudu téměř dvojnásobným tempem.

CFO Amazonu Brian Oslavsky uvedl, že cloudový byznys „roste velmi dobře a daří se mu získávat nové zákazníky“ přičemž se AWS zároveň daří držet na uzdě investice potřebné k budování a provozu datacenter.

AWS však tvoří pouze zhruba desetinu byznysu amerického gigantu, který ve sledovaném období dosáhl celkového obratu ve výši 51 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 43 %. Čistý zisk se pohyboval okolo 1,6 miliardy dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © kiri - Fotolia.com

Komentáře