Microsoft ustupuje i v otázce podpory Office 2016 a dalšího softwaru

Podle dřívějších oznámení se mělo datum 13. 10. 2020 stát osudným hned pro několik edicí sady Office. Perpetuální licence Office 2016 měly ztratit přístup ke cloudu, Office 365 ProPlus zase měly být dále podporovány pouze na Windows 10. Nakonec to však nebude tak horké...

Microsoft ustupuje i v otázce podpory Office 2016 a dalšího softwaruMicrosoft oznámil další ústupek, který tentokrát potěší majitele perpetuálních licencí kancelářské sady Office 2016. Ti měli v říjnu 2020 přijít o přístup do cloudových služeb, jako jsou OneDrive, Exchange nebo Skype for Business… ale nepřijdou.

Ačkoliv se výrobce původně tvářil, že datum uzavření pomyslných kohoutů je vytesané do kamene, majitelé licencí Office 2016 si přístup ke cloudovým službám nakonec ponechají ještě o tři roky déle. Uživatelům to má poskytnout „více času k přechodu na cloud“.

Jedná se o velmi podobný ústupek jako v případě oznámení o prodloužení podpory Windows 7, rovněž o další tři roky. Z vyjádření výrobce však vyplývá, že za prodloužený přístup k OneDrive nebo Exchange si uživatelé nebudou muset připlatit.

Microsoft svůj krok neodůvodnil, ale obvyklým argumentem bývá zpětná vazba od uživatelů. Pravděpodobně ze stejného důvodu pak výrobce zrušil i své další dřívější oznámení, a sice že Office 365 ProPlus budou od řijna 2020 podporovány pouze na Windows 10.

Podle nového vyjádření bude možné Office 365 ProPlus používat i na Windows 8.1 a Windows Server 2016, a to až do konce podpory těchto systémů v letech 2023, resp. 2025. I toto je ústupek z dosud výrazně agresivní softwarové politiky Microsoftu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře