Microsoft přiznal konec mobilních Windows

Viceprezident Microsoftu Joe Belfiore na Twitteru oznámil to, co všichni tušili. Microsoft zanechal plánů na další verze operačního systému Windows Mobile a nechystá se uvést žádná další zařízení.

Microsoft přiznal konec mobilních WindowsVlastně to není žádné překvapení, protože tržní ukazatele už nějakou dobu hovoří zcela jasně, ale nyní je to oficiální. Microsoft oznámil ústy svého viceprezidenta Joea Belfioreho, že mobilní verze operačního systému Windows bude uložena k ledu.

Belfiore to oznámil v sérii příspěvků na svém Twitteru, kde konkrétně zmínil, že výrobce nemá v plánu vydat další verze Windows Mobile ani žádný nový hardware. Současná uživatelská základna však bude i nadále podporována.

Pro nezájem zrušeno

Microsoft se naplno pustil do oblasti mobilního hardwaru v roce 2014, kdy koupil legendární finskou značku Nokia a snažil se prorazit v tvrdé konkurenci Applu a především již tehdy všudypřítomného Androidu.

Záměr vybudovat ekosystém okolo platformy Windows pro běžná PC i mobilní zařízení dával smysl na papíře, ale jeho realizace postupně ztroskotala na nízkém tržním podílu a nezájmu vývojářů.

Belfiore v jednom z tweetů napsal, že Microsoft dělal, co mohl, aby vývojáře motivoval. Výrobce jim podle Belfioreho platil a dokonce za ně psal i kódy, ale nic z toho nakonec nepomohlo a celý projekt skončil nezdarem.

Zřejmě se tedy nedočkáme legendami opředeného modelu Surface Phone ani jiných novinek, o kterých se spekulovalo. Microsoft oblast mobility neopouští, ale zřejmě už se soustředí pouze na to, aby dostal své aplikace na konkurenční platformy.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře