Lenovo zakončilo loňský rok 6,3% růstem a úspěchem podnikové divize

Výrobce v posledním kvartálu 2017 zaznamenal 16,7% nárůst výsledků divize řešení pro datacentra, která díky tomu dosáhla nejvyšších příjmů za poslední dva roky. Nedařilo se jen divizi mobilních zařízení.

Lenovo zakončilo loňský rok 6,3% růstem a úspěchem podnikové divizeSpolečnost Lenovo zaznamenala v posledním čtvrtletí 2017 meziroční nárůst příjmů o 6,3 % na 12,9 miliardy dolarů a její hospodaření skončilo ve ztrátě 289 milionů dolarů vlivem změny daňové legislativy v USA.

Nebýt jednorázové daně ve výši 400 milionů dolarů, mělo by za sebou Lenovo příznivý závěr roku. Klíčová divize PC and Smart Devices zaznamenala 7,6% růst na 9,3 miliardy dolarů a dařilo se i dříve se trápící divizi podnikových řešení.

Data Center Group totiž vykázala meziroční nárůst výsledků o 16,7 % na 1,2 miliardy dolarů a dosáhla tak nejlepšího výsledku za poslední dva roky. Zároveň se mohla pochlubit získáním rekordního počtu prvenství v benchmarcích.

Jedinou vadou na kráse tak byl pokles výsledků divize Mobile Business Group o 5 % na 2,1 miliardy dolarů. Výrobce to přičítá vysoce konkurenčnímu prostředí klesajícího trhu a zůstává optimistický, pokud jde o dlouhodobou strategii.

Zdroj: Lenovo

Úvodní foto: © pieterpater - Fotolia.com

Komentáře