Je to oficiální, Microsoft ukončuje Windows 10X

Projekt odlehčené verze operačního systému Windows 10 byl definitivně poslaný do záhrobí. Některé prvky z Windows 10X se nicméně objeví v plnohodnotné verzi Windows 10.

Je to oficiální, Microsoft ukončuje Windows 10XSpolečnost Microsoft po informaci z minulého týdne potvrdila, že se oficiálně rozhodla ukončit operační systém Windows 10X, jenž měl sloužit jako zeštíhlená alternativa k Windows 10, a část jeho technologie začlení přímo do Windows 10.

Po ročním průzkumu a rozhovorech se zákazníky jsme si uvědomili, že technologie Windows 10X může být užitečná více způsoby a sloužit více zákazníkům, než jsme si původně představovali,“ uvedl John Cable, viceprezident Microsoftu pro správu programů.

Cable upřesnil, že některé technologie Windows 10X již byly migrovány na Windows 10, konkrétně do verze Windows Insider beta.

Patří mezi ně nová technologie kontejneru aplikací integrovaná do aplikace Microsoft Defender Application Guard, vylepšené diktování hlasem nebo nová modernizovaná dotyková klávesnice.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře