Microsoft odkládá uvedení Windows 10X, vyloučený není ani úplný konec systému

Odlehčený operační systém Windows 10X, jenž měl konkurovat chromebookům, nebude uvedený v letošním roce a zatím není jasné, jestli Microsoft neukončil vývoj úplně.

Microsoft odkládá uvedení Windows 10X, vyloučený není ani úplný konec systémuSpolečnost Microsoft podle webu Petri.com údajně odložila uvedení Windows 10X, jež plánovala provozovat jako zjednodušenou alternativu k Windows a možného konkurenta aktuálně velice populárních chromebooků.

To, že vývojové práce na Windows 10X byly zastaveny, potvrzuje i portál Windows Central. Microsoft nicméně informaci nepotvrdil, ani nevyvrátil. Systém Windows 10X, jenž byl oznámený v roce 2019, měl být přitom uvedený v letošním roce.

Windows 10X byl původně navržen jako operační systém pro vznikající ekosystém duálních zařízení v čele se skládacím modelem Surface Neo.

Microsoft nicméně podle zákulisních informací musel kvůli pandemii přehodnotit strategii a rozhodl se vrátit k zařízením s jedním displejem.

Společnost rovněž začala pracovat na předělání uživatelského rozhraní pro Windows, které je údajně naplánováno na druhou polovinu roku 2021 pod kódovým označením „Sun Valley“. Některé prvky Windows 10X by se tak potenciálně mohly objevit právě v Sun Valley.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře