Investiční fond Thoma Bravo údajně jedná s Intelem a TPG o koupi McAfee

Thoma Bravo pokračuje v konsolidaci svého portfolia v segmentu kybernetické bezpečnosti. Po akvizicích Impervy a Veracodu nyní vyjednává s Intelem a TPG Capital o převzetí McAfee. Vyjednávání je však zatím údajně na samém počátku.

Investiční fond Thoma Bravo údajně jedná s Intelem a TPG o koupi McAfeeInvestiční fond Thoma Bravo údajně začal vyjednávat se společnostmi Intel a TPG Capital o možné koupi softwarové firmy McAfee. Podle dostupných informací je však vyjednávání v rané fázi a není zatím vůbec jisté, jestli dospěje do finále.

Intel koupil McAfee v roce 2011 za 7,7 miliardy dolarů a v roce 2017 pak prodal 51% podíl společnosti TPG, za který inkasoval částku 4,2 miliardy dolarů. Thoma Bravo naopak průběžně rozšiřuje své portfolio v segmentu kybernetické bezpečnosti.

V říjnu tohoto roku fond například oznámil akvizici společnosti Imperva v hodnotě 2,1 miliardy dolarů a v listopadu koupil firmu Veracode za 950 milionů dolarů. Připomeňme také rok starou akvizici společnosti Barracuda v hodnotě 1,6 miliardy dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: boonchok @Fotolia.com

Komentáře