Intel se definitivně zbavil většinového podílu v McAfee

Společnost TPG koupila od Intelu 51% podíl v McAfee alias Intel Security. Z dosavadní divize Intelu se tak opět stane nezávislý hráč na poli bezpečnostích softwarových řešení a Intel se bude věnovat zabezpečení na úrovni křemíku.

Intel se definitivně zbavil většinového podílu v McAfeeSpolečnost Intel dokončila prodej většinového podílu v McAfee alias Intel Security a završila tak sedmileté komplikované manželství, jež skončilo neméně komplikovaným rozvodem korunovaným žalobou ze strany excentrického zakladatele bezpečnostní firmy Johna McAfeeho.

Kupcem 51% podílu v McAfee se stala společnosti TPG, která za něj zaplatí 3,1 miliardy dolarů. Intel si sice ponechá zbylých 49 %, ale McAfee se opět stane nezávislou společností a výrobce procesorů nebude mít přímý vliv na její byznys.

Akvizice McAfee z roku 2010 rozhodně nepatří mezi nejlepší rozhodnutí v dějinách Intelu, který za firmu tehdy zaplatil 7,68 miliardy dolarů. Intel sice zahrnul bezpečností řešení McAfee do firmwaru svých produktů, ale současně pracoval na oddělené hardwarové strategii.

Ta nakonec převážila a Intel se v současnosti zaměřuje na bezpečností funkce „vypálené“ přímo do křemíku včetně vyhrazení části procesoru pro ukládání bezpečnostní údajů. Pro softwarově zaměřenou značku McAfee tak ve struktuře Intelu v podstatě nezbylo místo.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře