Intel stále věří, že splní své letošní cíle

Otevřený dopis prozatimního ředitele Intelu Boba Swana oficiálně potvrzuje, co už je nějakou dobu zřejmé – výrobce neuspokojí poptávku, zejména u nižších modelových řad. Intel přesto věří, že splní své obratové cíle, což je sice dobrá zpráva, ovšem spíše pro investory.

Intel stále věří, že splní své letošní cíleBob Swan, CFO a prozatimní CEO společnosti Intel, napsal otevřený dopis partnerům a zákazníkům, v němž se vyjadřuje k aktuálnímu nedostatku procesorů. Swan tuto situaci vysvětluje „překvapivým růstem celkového trhu PC“ a jmenuje několik opatření, která Intel zavede.

Tím prvním je navýšení letošních výdajů o jednu miliardu dolarů, kterou Intel využije na posílení kapacity svých 14nm výrobních linek v USA, Irsku a Izraeli. Výrobce se také zavazuje, že bude v příštích měsících velmi úzce spolupracovat se svými zákazníky.

Intel podle Swanova vyjádření stále věří, že bude schopný přinejmenším splnit své celoroční obratové cíle. Nepřekvapí proto, že prioritu dostanou procesorové řady Intel Xeon a Intel Core pro vyšší segmenty trhu. Největší nedostatek tak lze čekat u nižších řad Pentium a Celeron.

Swan dále hovoří o pokroku v oblasti 10nm procesorů a ujistil partnery a zákazníky, že Intel stále očekává zahájení sériové výroby v roce 2019. Nově zavedená opatření jsou podle Swana začátkem „cesty neustálého zlepšování“ a Intel podle jeho názoru „umí řešit problémy“.

Dodejme, že Intel podle Boba Swana „věří“ a „očekává“, což není totéž jako „garantuje“. Dále je vhodné podotknout, že Swan hovoří o tom, že výrobce splní své obratové cíle, což je sice hezké, ale neřeší to problémy zbytku trhu. A AMD mezitím otevírá náruč...

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Intel

Komentáře