Intel informoval partnery, že na přelomu roku uspokojí jen polovinu poptávky

Dva nezávislé zdroje potvrdily ChannelWorldu, že je Intel informoval o blížícím se nedostatku nových procesorů. V posledním kvartálu tohoto roku a prvním kvartálu 2019 se má jednat až o polovinu celkové poptávky.

Intel informoval partnery, že na přelomu roku uspokojí jen polovinu poptávkySpolečnost Intel údajně informovala své partnery, že ve čtvrtém kvartálu 2018 a prvním kvartálu 2019 nebude schopna uspokojit 40 – 50 % poptávky po nových procesorech. Tuto informaci ChannelWorldu nezávisle na sobě potvrdily dva spolehlivé zdroje.

Zvěsti o nedostatku procesorů kolují již několik měsíců, nyní je však potvrdil i samotný výrobce. Na vině je údajně nedostatečná výrobní kapacita pro 14nm čipy. Intel má zároveň jednat se společností TSMC o outsourcingu části výroby.

Prioritou pro Intel se mají v nejbližších měsících stát serverové procesory řady Xeon, u kterých by mohla být uspokojena větší část poptávky než výše uvedená polovina. Na druhou stranu to však může znamenat ještě větší nedostatek čipů pro PC.

V této situaci lze očekávat rychlou reakci trhu v podobě prudkého nárůstu cen a fyzického nedostatku procesorů v obchodních kanálech. Celkový dopad na globální trh PC, který se v poslední době začíná zotavovat, zatím nelze odhadnout.

Vyjádření výrobce zjišťujeme.

Zdroj: ChannelWorld

Úvodní foto: iakovlev @ Fotolia.com

Komentáře