IBM se rozdělí na dvě samostatné společnosti, zbaví se infrastrukturních služeb

CEO společnosti Arvind Krishna v otevřeném dopise zaměstnancům oznámil, že IBM v průběhu roku 2021 vyčlení divizi řízených infrastrukturních služeb do samostatné firmy. Chce se totiž zcela zaměřit na hybridní cloud a AI.

IBM se rozdělí na dvě samostatné společnosti, zbaví se infrastrukturních služebSpolečnost IBM se necelé dva roky od zásadní akvizice Red Hatu rozhodla vrátit ke své dříve oblíbené činnosti – zbavovat se částí svého byznysu, které ji podle jejího názoru brzdí v rozletu. Tentokrát došlo na divizi řízených infrastrukturních služeb.

Jak uvedl šéf společnost Arvind Krishnaotevřeném dopise zaměstnancům, IBM se pod jeho vedením vrhlo na „bilionovou příležitost v hybridním cloudu“ a nyní nastal čas na zúžení tohoto zaměření, zrychlení inovací a další strategické investice.

Nová společnost, kterou IBM označuje prozatímním názvem NewCo („nová firma“), má vzniknout průběhu roku 2021 a s ročním obratem 19 miliard dolarů se má rovnou stát největším hráčem na poli infrastrukturních služeb.

Až se NewCo osamostatní, většinu našich příjmů bude tvořit naše portfolio softwaru a řešení. Jedná se o zásadní posun našeho obchodního modelu. Úspěch, kterého jsme dosáhli s Red Hatem, nám dodává jistotu, že jde o správný krok,“ uvádí Krishna.

IBM se chce od příštího roku soustředit výhradně na hybridní cloud a AI, zatímco NewCo převezme roli poskytovatele infrastruktury s „větší svobodou uzavírat partnerství a aliance ve svém oboru“. Zároveň bude preferovaným infrastrukturním partnerem IBM.

Tohle je zásadní okamžik pro naši budoucnost, který prospěje našim klientům, zaměstnancům i akcionářům,“ uzavírá Krisha svůj dopis s tím, že se těší, čeho všeho bude společnost díky svému novému zaměření schopna dosáhnout.

Zdroj: IBM
Úvodní foto: © bizvector - Fotolia.com

Komentáře