IBM prezentuje novou vizi, plánuje se opřít do hybridního cloudu

IBM ve svém budoucím vývoji počítá s klíčovou úlohou hybridního cloudu a umělé inteligence. V oblasti cloudu by společnosti měla významně pomoci firma Red Hat, kterou IBM nedávno získalo.

IBM prezentuje novou vizi, plánuje se opřít do hybridního clouduSpolečnost IBM přiblížila svoje plány do budoucna, kde ve velkém spoléhá na podporu hybridního cloudu. Generální ředitel Arvind Krishna nastínil, že hybridní cloud spolu s umělou inteligencí považuje za dvě dominantní síly pro řízení změn.

Orientaci výrobce na cloudová prostředí podpoří i akvizice společnosti Red Hat, jež byla ukončena v červenci 2020. Jen měsíc poté IBM oznámil, že své portfolio přetransformoval tak, aby fungovalo na kontejnerové platformě OpenShift Red Hat.

Je však nutné brát v potaz, že propuknutí pandemie onemocnění covid-19 výrazně zkomplikovalo situaci, a proto je podle analytiků takřka nemožné předpovídat, jak zasáhne rozvoj podnikání IBM.

Otázkou zároveň zůstává, jak bude pokračovat spolupráce dynamického Red Hatu a ostříleného profesionála Krishny. Analytici rovněž spekulují, zdali vstup IBM na pole hybridního cloudu nebude složitější než si společnost představuje.

Výhodou IBM by mohl být fakt, že jeho pohled na hybridní cloud je širší než společností AWS, Azure, Google a dalších. Příjmy z cloudu IBM totiž zahrnují i hosting, software a poradenské služby.

Druhou výhodou je pak jeho dlouhodobý, hluboký a strategický vztah se zákazníky. Analytici tak odhadují, že orientace na hybridní cloud je pro IBM správný krok kupředu, přestože se neobejde bez jistých překážek.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: kras99 @ Fotolia.com

Komentáře