IBM plánuje restrukturalizaci partnerské podpory, bude klást důraz na klíčové segmenty

Výrobce představil nové pobídky a formy podpory pro aktivní partnery, kteří se zabývají strategickými segmenty, jako je cloud, umělá inteligence nebo kybernetická bezpečnost.

IBM plánuje restrukturalizaci partnerské podpory, bude klást důraz na klíčové segmentySpolečnost IBM využila svého setkání IBM PartnerWorld k představení plánu na restrukturalizaci modelů partnerské podpory a odhalení čtyř nových iniciativ, které mají partnery „popostrčit“ směrem ke klíčovým segmentům.

Nový model podle IBM počítá s vylepšením „celkové zkušenosti“ partnerů a má nabídnout vyšší zisky prostřednictvím hodnoty duševního vlastnictví, zaměření na nové klienty a stavění nových řešení.

Pokud jde o zmíněné klíčové segmenty, IBM by rádo vidělo partnery zaměřené například na umělou inteligenci, cloud, blockchain nebo kybernetickou bezpečnost. IBM na podobné slibné oblasti dlouhodobě sází a poslední dobou se mu to konečně začíná vyplácet.

Vyvíjejte a budujte s námi!

Výrobce chce partnerům dále nabídnout flexibilní benefity a podporu skrze nově rozšířenou nabídku zkušebních verzi SaaS řešení, sandboxy, kredity pro IBM Cloud nebo pomoc s vývojem nových řešení postavených na jeho technologií.

Partneři se mohou těšit také na rozšířené marketingové prostředky určené na podporu těch, kteří vykazují aktivní snahu o získávání nových znalostí v oblastech, jako je digitální marketing a další.

Další formou podpory bude nová samoobslužná platforma určená partnerům, kteří vytváření a prodávají řešení propojená s technologiemi IBM, jež nabídne technickou podporu, předpřipravené šablony kódů nebo vzdělávací kurzy.

Šíření povědomí a motivační zdroje

V neposlední řadě pak IBM zdvojnásobilo svou přítomnost na tržištích a cloudových agregátorech třetích stran a během nadcházejících kvartálů chce svůj dosah rozšířit ještě dále, aby se zapsalo do povědomí širší skupiny potenciálních parterů a klientů.

Partneři IBM mohou využít několika motivačních akcí. Nabídka zahrnuje například 10 TB v rámci úložiště IBM Cloud Object storage, 100 tisíc konverzací s umělou inteligencí Watson Assistant nebo bonus ve výši až 50 tisíc dolarů za převedení klienta od konkurenčního poskytovatele.

Změny v partnerském modelu IBM by měly začít být zaváděny od počátku dubna 2018.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © maxkabakov - Fotolia.com

Komentáře