IBM začíná sklízet ovoce transformace, po 22 kvartálech dosáhlo růstu

Po pěti a půl letech nepřetržitého poklesu obratu – který však společnost zřejmě příliš netrápil a byl brán jako nutná daň – se IBM podařilo dosáhnout mírného meziročního růstu. Postarala se o něj rostoucí pozice společnosti ve strategických oblastech.

IBM začíná sklízet ovoce transformace, po 22 kvartálech dosáhlo růstuSpolečnost IBM zveřejnila výsledky svého hospodaření za čtvrtý kvartál 2017, ve kterém dosáhla meziročního nárůstu obratu o 3,6 % na 22,54 miliardy dolarů. Pokud vám na předchozí větě přijde něco zvláštního, není divu.

O tom, že IBM rostlo, jste si totiž mohli přečíst naposledy před pěti a půl lety. Od té doby obrat společnosti konstantně klesal, 22 kvartálů po sobě, zatímco probíhala masivní transformace a posun směrem ke strategickým segmentům.

Tato několikaletá kampaň zřejmě začíná konečně přinášet ovoce. IBM uvedlo, že jeho příjmy ze „strategických imperativů“ vyrostly ve čtvrtém kvartálu o 17 %. Do této oblasti spadají cloudové, bezpečnostní nebo analytické technologie.

Klíčové oblasti tak celkově tvoří již bezmála polovinu obratu IBM, přičemž jen cloudová divize zaznamenala 30% růst na 5,5 miliardy dolarů, což je téměř čtvrtina veškerých příjmů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © buchachon - Fotolia.com

Komentáře