eD system, Dark Side a Pria se spojují do holdingu Digital First Marketing Group

Digital First Marketing Group zastřešuje dvě české digitální agentury a IT distributora eD system group. Nový holding se bude soustředit na rozvoj podnikání se zahraničním přesahem, využije i služeb digitálních nomádů.

eD system, Dark Side a Pria se spojují do holdingu Digital First Marketing GroupNa českém trhu digitálního marketingu se dějí věci. Nově vznikající holding s názvem Digital First Marketing Group propojuje společnosti z různých technologických a IT oborů a má se stát dominantním hráčem na trhu.

Holding zastřešuje distribuční skupinu eD system group, pražskou digitální agenturu Dark Side a společnost Pria, největší agenturu v moravském regionu. Zakladatelé a vedení všech firem zůstávají ve svých pozicích a získávají podíl ve vznikajícím holdingu. 

Vertikály byznysu, hyperlokálnost a HR first

Holding se bude soustředit na rozvoj podnikání se zahraničním přesahem na principu Digital first. Zároveň bude sázet na hyperlokálnost neboli osobní kontakt a specifickou analýzu dat pro klienty v regionech a identifikaci jejich lokálních potřeb.

Dále se bude zaměřovat na vertikály byznysu, jako jsou banking-finance či retail & FMCG, a oblast HR first, kdy skupina využije moderních principů zaměstnávání. K současným týmům tedy přibydou externí partneři, takzvaní „digitální nomádi“.

Klíčová role eD system group

Klíčovým hráčem při vzniku Digital First Marketing Group je skupina eD system group, která má do nového holdingu přinést mezinárodní zastoupení a silnou finanční a technologickou pozici.

Tyto aspekty mají holdingu umožnut naplnit ambici stát se dominantním hráčem v regionu střední a východní Evropy ve využívání digitálních technologií na poli marketingu a komunikace.

Pro eD system se jedná o strategickou investici. Věříme v digitální budoucnost a stejně tak věříme v potenciál, který má tento vznikající subjekt díky inovativnímu přístupu agentur Pria a Dark Side,“ říká Martin Štrupl, řídící partner skupiny eD system.

Zdroj: eD system
Úvodní foto: Sikov @ Fotolia.com

Komentáře