Dohoda úspěšná, Broadcom převezme aktivity Symanteku za 10,7 miliardy dolarů

Za sumu přesahující 10 miliard dolarů Broadcom získá divizi Symanteku věnující se podnikovému bezpečnostnímu softwaru. Akvizice by měla být dokončena do konce kalendářního roku.

Dohoda úspěšná, Broadcom převezme aktivity Symanteku za 10,7 miliardy dolarůSpolečnost Symantec potvrdila prodej svých aktivit v oblasti podnikové bezpečnosti. Po několikatýdenním jednání je podle očekávání převezme společnost Broadcom, která za ně dá 10,7 miliardy dolarů. Původní spekulace přitom hovořily o 15 miliardách.

Transakce již byla schválená představenstvem Symanteku a měla by být dokončena do konce tohoto kalendářního roku. Součástí prodeje ovšem nejsou nevyužitá aktiva jako například vlastněné nemovitosti, které Symantec zpeněží zvlášť.

Symantec jako takový se bude nadále věnovat podnikání v oblasti kybernetické bezpečnosti spotřebitelů, jež zahrnuje zabezpečení zařízení, ochranu před zneužitím identity či software pro ochranu soukromí pro spotřebitele, ale také malé a střední podniky.

Prodejem podnikové divize významně pokročíme v naší probíhající transformační strategii a budeme mít možnost se věnovat našemu byznysu v oblasti spotřebitelské kyberbezpečnosti,“ prohlásil Daniel H. Schulman, předseda představenstva Symanteku.

Společnost má v rámci restrukturalizace v plánu snížit čistý globální počet zaměstnanců přibližně o sedm procent a také zmenšit, uvolnit či zcela uzavřít některé pobočky a datová centra.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře