Broadcom je blízko převzetí Symantecu za 15 miliard dolarů

Trápícího se výrobce antivirového softwaru by mohl koupit dodavatel čipů Broadcom. Média naznačují, že akvizice je již na spadnutí, nicméně k podepsání konečné dohody zatím nedošlo.

Broadcom je blízko převzetí Symantecu za 15 miliard dolarůSpolečnost Broadcom vede pokročilá jednání o převzetí společnosti Symantec za částku pohybující se kolem 15 miliard dolarů. Přestože spekulace médií nadále sílí, podle deníku Financial Times zatím nedošlo k podepsání konečné dohody.

Někteří technologičtí analytici odhadují, že v souvislosti se slábnoucím tržním podílem Symanteku i v klíčových segmentech bude muset šéf Broadcomu Hock Tan přistoupit k agresivnímu snižování nákladů v Symanteku.

Spekulace o transakci se objevily téměř dva měsíce po nečekané rezignaci CEO Symanteku Grega Clarka. Clark odstoupil v tentýž den, kdy výrobce antivirového softwaru vydal varování o zisku a jeho akcie se prudce propadly.

Dočasným ředitelem společnosti byl jmenován Richard Hill, jenž okamžitě zahájil velké změny v partnerském programu. Ty se týkají zejména rychlosti reakce na poptávku a využívání příležitostí.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře