Cisco s nákupy nekončí, přebírá kyberbezpečnostní společnost Kenna

Integrace řešení společnosti Kenna by měla zákazníkům Ciska pomoci upřednostnit zranitelnost, urychlit a automatizovat rozhodování pomocí informací šitých na míru a zrychlit dobu odezvy na kybernetickou připravenost.

Cisco s nákupy nekončí, přebírá kyberbezpečnostní společnost KennaSpolečnost Cisco oznámila, že uzavřela dohodu o akvizici společnost Kenna, jež poskytuje technologie pro správu zranitelností. Jen před několika dny přitom informovala o koupi společnosti Sedona Systems.

Kyberbezpečnostní řešení Kenny by mělo obohatit cloudovou bezpečnostní platformu SecureX. Ta funguje jako otevřený cloudový nativní systém, který zákazníkům umožňuje detekovat a napravovat hrozby napříč produkty Cisco a produkty třetích stran z jediného rozhraní.

Bezpečnostní týmy IT pak podle Ciska mají možnost automatizovat a organizovat správu zabezpečení v podnikovém cloudu, síti, aplikacích i koncových bodech.

Síťový gigant doufá, že díky technologii společnosti Kenna významně rozšíří funkce platformy a umožní vytvářet komplexní přehledy bezpečnostních kontrol a reakcí na hrozby. Akvizice by měla být uzavřena ve čtvrtém kvartálu fiskálního roku 2021 společnosti Cisco.

Věříme, že je zapotřebí nový přístup, který upřednostňuje zranitelnosti na základě informací o hrozbách a dopadu na podnikání v reálném čase,“ uvedl k akvizici Gee Rittenhouse, seniorní viceprezident a generální ředitel Cisco Security Business Group (SBG).

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře