Cisco přece jen získalo společnost Acacia, dá za ni 4,5 miliardy dolarů

Původní akviziční dohoda počítala s částkou 2,6 miliardy dolarů, po dramatickém vyjednávání, jež se dokonce dostalo k soudu, Cisco souhlasilo, že zaplatí ještě o dvě miliardy více.

Cisco přece jen získalo společnost Acacia, dá za ni 4,5 miliardy dolarůAčkoli společnost Cisco v srpnu 2020 oznámila, že plánuje šetřit a restrukturalizovat, na začátku letošního roku se pochlubila významnou akvizicí. Za 4,5 miliardy dolarů totiž převezme společnost Acacia.

Za firmu podnikající v oblasti optických technologií přitom Cisco původně nabízelo 2,6 miliardy. Transakce by měla být uzavřena do konce prvního kvartálu 2021, po dokončení akvizice se Acacia přesune pod optickou divizi Ciska.

Námluvy se přitom neobešly bez dramat – obě společnosti se spolu od začátku ledna soudí. Cisco podalo 8. 1. 2021 žádost o ukončení akvizičních procesů, Acacia ještě předtím v prohlášení uvedla, že se rozhodla smlouvu o fúzi s okamžitou platností ukončit.

Zdá se, že vylepšenou dohodou obě společnosti uhasily spory. Cisco tím zároveň potvrdilo, že optické systémy jsou pro něj klíčové; Acacia vyvíjí, vyrábí a prodává vysokorychlostní optické produkty, které jsou určeny k transformaci sítí propojujících datová centra, poskytovatele služeb a cloudové providery.

Zdroj: Cisco

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře